Система виклику персоналу RECS знаходить все більше застосування в лікувальних установах. Особливо її користь важко переоцінити в палатах для тяжкохворих, догляд за післяопераційними пацієнтами, престарілими та інвалідами.
Чимало випадків, коли людина після важкої операції йде на поправку, його навіть уже готують до виписки і раптом... вранці його знаходять мертвим у палаті або в туалеті. Іноді пацієнт, відчувши себе досить добре, переоцінює свій стан, збільшує навантаження. Раптово погіршується стан, і, якщо не надати екстрену допомогу, може наступити смерть. Так що саме наявність під рукою кнопки виклику медперсоналу рятує здоров'я і навіть життя.
В чому суть роботи системи
Кнопки виклику медичного персоналу (наприклад, R-300 Blue / Red) встановлюються у палаті біля ліжка, в туалетах, ванних кімнатах, коридорах – скрізь, де стан пацієнта може різко погіршиться і потрібна термінова допомога. Кнопки приклеюються за допомогою двостороннього скотча до гладких поверхнях – спинок ліжок, тумбочках, стін, підвіконь і т. п.
Фото. Приймач викликів R-1800 може виводити на екран 8 двозначних номерів. Всього він програмується на 99 кнопок. У пам'яті зберігається 16 останніх викликів, що дуже важливо для контролю.
Відчувши себе погано, людина натискає на кнопку. Радіосигнал тут же передається на приймальний пристрій – пейджер-годинник на руці персоналу та /або на приймач-табло, який зазвичай розміщують на посту чергової медсестри. На екрані пейджера або приймача висвічується номер кнопки, розташованої в тому чи іншому місці (або номер палати, ліжка). За цим номером медсестра або лікар бачать, де саме сталася НП та поспішають на допомогу.
Як організувати роботу з системою RECS
Фото. Елегантні та зручні пейджер-годинник Watch pager R-02W – надійний помічник медичного персоналу
У різних лікувальних закладах по-різному організовують роботу з системою виклику персоналу.
Радіосигнал з кнопки виклику надходить на приймач-табло викликів і на пейджер-годинник палатної медсестри. Зазвичай на посту чергової розміщують кнопку або кнопки виклику лікаря. Тобто, спочатку на виклик до хворого йде медсестра, а якщо ситуація вимагає втручання лікаря, то його тут же викликають послав сигнал на його пейджер-годинник.
Зручно для цього використовувати многокнопочные пристрої, наприклад, R-133 або R 85 White holder. Тобто, кожна кнопка посилає сигнал на пейджер-годинник певного фахівця. У такому режимі працюють моделі пейджерів Watch pager R-03 і R-05.
Рятівна кнопка SOS
Ходячим пацієнтам необхідно рухатися. Але при цьому у деяких може бути великий ризик різкого погіршення стану. Надійною страховкою у цій ситуації є кнопка SOS з зручним ремінцем, яка одягається на руку. У разі виникнення тривожних симптомів, людина відразу ж натискає на неї. Ці тривожні кнопки також підключені до приймальним пристроям.
Фото. Відчувши себе погано в туалеті, хворий сперся про умивальник і натиснув кнопку SOS
Також ця кнопка SOS зручна для лежачих хворих – вона навіть не під рукою, а на руці. При натисканні на кнопку спалахує яскраво червоний світлодіодний сигнал – пацієнт бачить, що виклик пішов.
Фото. Великою популярністю в лікарнях користуються кнопки виклику R-109. Це пристрій з додатковою кнопкою на гнучкому спіральному шнурі. Основна кнопка кріпиться на стіні або тумбочці, а додаткова лежить у ліжку під рукою пацієнта.
Важливим є і те, що саме наявність цих кнопок і можливість у разі чого викликати допомогу, зміцнює у хворих почуття впевненості і захищеності, створює психологічний комфорт, що також сприяє одужанню.